O nas

Studio nauki gry na instrumentach muzycznych „MUSIC PARK 6” Staszowskiego Ośrodka Kultury powstało 5 lat temu jako odpowiedź na potrzebę zaistnienia nowej, odmiennej od istniejących w naszym mieście form nauki gry na instrumentach muzycznych. Zasadniczym założeniem studia było, aby wiedzę na temat muzyki przekazywali prawdziwi pasjonaci – muzycy którzy nie tylko zajmują się edukacją, ale także sami poprzez swoją indywidualną działalność muzyczną będą stanowić autorytet i wzór dla uczniów jednocześnie nie tworząc sztucznych i niepotrzebnych barier. Dlatego też nasza kadra to przede wszystkim ludzie nie tylko posiadający wykształcenie muzyczne i doświadczenie, ale także czynnie uprawiający muzykę – grający w zespołach, koncertujący, komponujący i nagrywający płyty oraz, co bardzo ważne, stale się doskonalący.

Staramy się aby atmosfera w naszym studio nie była nadmiernie sztywna, wręcz przeciwnie, rodzinna (proszę nie mylić z nepotyzmem – nie zatrudniamy członków swoich rodzin).

Nie przeszkadza nam to egzekwować od uczniów ćwiczeń i obowiązkowości koniecznych dla podnoszenia poziomu gry. Uczymy w oparciu o podstawę programową dla szkół muzycznych 1-go stopnia ale w bardzo zindywidualizowany sposób, tak aby nasi uczniowie po 6 latach nauki byli przygotowani do egzaminów do szkół muzycznych 2-go stopnia. Staramy się przy tym być elastyczni odkrywając całe bogactwo świata muzyki od klasyki po muzykę rozrywkową ,rock i jazz.

Zajęcia w „Music Parku” odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Nasi uczniowie mogą korzystać m.in. z fortepianu koncertowego „Calisia”, el. piano – Kurzweil, Roland, gitar takich firm jak Peavey czy Ephifone, Hohner, wzmacniaczy gitarowych – Marshall, Peavey, Orange, Fender, wzmacniaczy basowych – Peavey, Ampeg, Ashdown, zestawów perkusyjnych – Gretsch , PDP, DW. Dysponujemy także bazą instrumentów dętych, akordeonów, sprzętem studyjnym, profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym. A wszystko to do dyspozycji naszych uczniów.

Nasze pracownie i sale są stale modernizowane a dzięki realizowanemu w tym roku projektowi SOK dofinansowanemu przez MKiDN powstanie profesjonalne studio nagrań a sala kameralna na której odbywają się koncerty zostanie całkowicie zmodernizowana, uzupełnimy także wyposażenie pracowni.

Oprócz zajęć indywidualnych, teorii muzyki i zespołów proponujemy naszym uczniom udział w warsztatach muzycznych z czołówką nie tylko polskiej ale i światowej sceny muzycznej. Podczas Jesiennych Staszowskich Warsztatów Muzycznych w 2015 r – zajęcia prowadzili: Charlie Green – profesor Królewskiej Akademii Muzycznej w Amsterdamie; Bartosz Latus (gitara), Katarzyna Piasecka (śpiew), Jacek Prokopowicz (instr. klawiszowe), Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Adam Grzelak (perkusja), Leszek Nowotarski (saksofon, flet), Bronisław Duży (puzon).

Odbyły się także warsztaty z takimi muzykami jak np. Ben Prevo (USA), Gwyn Ashtown (Australia), Dave Elis (UK), Krzysztof Puma Piasecki, Tomasz Kudyk, Dawid Fortuna i wielu innych.

Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w dziesiątkach znakomitych koncertów realizowanych przez SOK, rozmawiać z muzykami, poznawać ich warsztat i tajemnice zawodu, jednocześnie sami także koncertują podczas organizowanych podczas imprez i uroczystość SOK, popisów i koncertów promocyjnych. Nauka w studio trwa 6 lat a uczniowie na zakończenie roku szkolnego otrzymują świadectwo promocji do następnej klasy. Naukę kończy koncert dyplomowy oraz wręczenie dyplomu ukończenia Studio Nauki Gry na Instrumentach Muzycznych „Music Park 6.” Staszowskiego Ośrodka Kultury.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE